+48 730 012 580

Domowe środki na pchły u psów

Domowe środki na pchły u psów

Po prostu szybko wyszukaj w Google domowe środki na pchły u psów, a znajdziesz niekończące się wyniki. To tak, jakby wszyscy i ich mamy mieli naturalne, tanie, cudowne rozwiązanie dla Twojego swędzącego psiaka.

Problem polega oczywiście na tym, że zdecydowana większość tych środków na pchły nie działa. A kiedy twój maluch cierpi w ten sposób, naprawdę – naprawdę – potrzebujesz skutecznego lekarstwa. Stat.

Dlaczego warto stosować domowe środki na pchły u psów?

Pies może wiele dodać do twojego życia. Niezdarne pocałunki. Towarzyszenie na długich spacerach. Niekończące się przytulanie. I wszystkie te rzeczy mają sposób na przezwyciężenie bardziej negatywnych aspektów posiadania psa. Nikt nie lubi zbierać kupy, ale robimy to, bo musimy.

Podobnie pchły są jednym z tych niefortunnych faktów życiowych, które wiążą się z posiadaniem zwierząt domowych. Te krwiopijne stworzenia czają się na zewnątrz, gdzie mogą z łatwością wskoczyć na nasze zwierzaki i złapać stopa.

A kiedy pchły dostaną się do domu, mają idealne środowisko, w którym mogą wychowywać swoje małe pchle dzieci i budować małą pchlią społeczność.

Nie mają nawet przyzwoitości, by poprosić o pozwolenie – może dlatego, że wiedzą, jaka byłaby odpowiedź. Po prostu się wprowadzą i nie wyjdą bez względu na to, ile podpowiedzi rzucisz.

Pasożyty te są owadzim odpowiednikiem tego nieustraszonego kuzyna, który od czasu do czasu pojawia się z wyrywającą łzami historię, aby pożyczyć pieniądze i spać na twojej kanapie. Czy to tylko ja?

W każdym razie pchły to zła wiadomość . Ci krwiopijcy mogą doprowadzić zarówno ciebie, jak i twojego psa do szaleństwa. Więc jeśli jesteś zarażony tymi szkodnikami, kuszące jest, aby przejść od razu do najsilniejszego pestycydu, jaki możesz zdobyć.

Ale pchły stanowią wyzwanie z punktu widzenia zwalczania szkodników, ponieważ spędzają tak dużo czasu na twoim ukochanym zwierzęciu. Dorosłe pchły nigdy nie chcą opuścić swojego gospodarza, jeśli nie muszą, i zrobią wszystko, co w ich mocy, aby się utrzymać.

Tymczasem nie chcesz traktować swojego futrzanego przyjaciela czymś, co sprawi, że będzie chory. I tu do akcji wkraczają naturalne, domowe środki na pchły.

Które domowe środki na pchły u psów faktycznie działają?

Znalezienie równowagi między tym, co jest skuteczne, a tym, co nie zaszkodzi zwierzętom, może być trudne. Ale oto kilka wypróbowanych i przetestowanych domowych środków zaradczych, których możesz użyć, aby bezpiecznie pozbyć się pcheł.

Sok cytrusowy

Czy kiedykolwiek chciałeś, aby Twój pies pachniał jak pyszny tropikalny napój? Teraz masz szansę. Sok cytrusowy, taki jak ten z pomarańczy i cytryn, może zabić pchły w kontakcie.

Wystarczy wycisnąć część owoców i wlać sok do butelki ze spryskiwaczem, a następnie spryskać sierść zwierzaka i wetrzeć w sierść. Upewnij się, że sok wnika głęboko we włosy, aby zabić pchły, które chowają się w środku. I uważaj, aby żaden płyn nie dostał się do oczu psa.

Bądź jednak ostrożny. Podczas gdy cytrusy zabijają pchły, ekstrakty z cytrusów mogą w rzeczywistości być szkodliwe. Ekstrakty często pochodzą ze skórki owocu, która zawiera substancję chemiczną o nazwie d-limonen. D-limonen jest szkodliwy dla psów, dlatego należy go unikać i wszelkich produktów, które go zawierają.

Ziołowy shaker

Ta metoda może sprawić, że poczujesz się trochę tak, jakbyś przygotowywał psa do kolacji w Święto Dziękczynienia, i to nie w dobry sposób. Miejmy nadzieję, że nie pomyślą, że dzieje się coś dziwnego, gdy posypiesz je aromatycznymi ziołami.

Rozmaryn jest szczególnie dobry jako środek odstraszający pchły. Maleńkie stworzenia nienawidzą tych rzeczy, dlatego rzadko widuje się je siedzące do niedzielnej pieczeni. Jednak przydatne są również eukaliptus, koper włoski i piołun. Użyj jednego lub wszystkich z nich razem w równych środkach.

Możesz aplikować te zioła, mieląc je na drobny proszek, a następnie używając shakera, takiego jak solniczka, aby podać produkt swojemu psu. Będzie pachnieć wspaniale i wyda się dziwnie. Ale tak jak w przypadku soku z cytrusów, upewnij się, że ta mikstura została wprowadzona głęboko w sierść zwierzęcia, aby dotrzeć do wszystkich ukrywających się w nim pcheł.

Ocet jabłkowy

Jeśli jesteś osobą, która często szuka domowych środków zaradczych i nietoksycznych rozwiązań, bez wątpienia spotkałeś się już wcześniej z miliardem zastosowań octu jabłkowego. I prawdopodobnie masz już trochę w swoim domu. Produkt ten doskonale nadaje się do czyszczenia wszelkiego rodzaju przedmiotów gospodarstwa domowego. I powiedziano mi, że możesz go nawet użyć do gotowania!

Cóż, dodaj jeszcze jedno zastosowanie do listy. Ocet zabija pchły swoją kwasowością.

Aby pies nie pachniał zbyt mocno octem, wymieszaj go pół na pół z wodą w butelce ze spryskiwaczem, a następnie spryskaj szczeniaka.

Olej kokosowy

Olej kokosowy zawiera kwas laurynowy , który zarówno odstrasza, jak i zabija pchły. I jest całkowicie nieszkodliwy dla psów. Możesz wetrzeć olejek w sierść psa, który nie tylko zabije pchły, ale także poprawi stan skóry zwierzęcia i złagodzi ukąszenia pcheł.

Niektórzy ludzie zalecają również podawanie psu części oleju, w ilości 1 łyżeczki na 20 funtów masy ciała zmieszanej z ich normalnym pokarmem. Chodzi o to, że gdy Twój pies trawi olej, aktywny składnik zostanie wchłonięty do jego krwiobiegu i zabije wszelkie pchły, które ugryzą.

Czy to prawda? Nauka wciąż jest w tym temacie. Ale przynajmniej nie zaszkodzi.

Wyczesać i wykąpać

Czasami najbardziej oczywiste rozwiązania są najlepsze. Jeśli chodzi o domowe środki na pchły, nie są one o wiele prostsze ani bardziej skuteczne niż to. Kąpanie psa, nawet w samej wodzie, pomoże usunąć i zabić wiele pcheł.

Grzebień z drobnymi zębami to doskonała broń do usuwania pcheł i ich jaj. Tak, to czasochłonne. Ale jest to nieskończenie lepsze niż swędzące ukąszenia spowodowane przez pchły. Poza tym jest coś bardzo satysfakcjonującego w fizycznym zabijaniu pcheł.

Które domowe środki na pchły u psów nie działają?

Domowe środki zaradcze mogą być trochę polem minowym w Internecie. Produkt, na który niektórzy przysięgają, zostanie przez kogoś oznaczony jako czysta trucizna. Trudno wiedzieć, komu ufać.

Przed rozpoczęciem jakiejkolwiek kuracji ze swoim zwierzakiem, najpierw porozmawiaj z wykwalifikowanym lekarzem weterynarii i powiedz mu, czego planujesz użyć. Ponieważ znają Twojego psa, powinni być w stanie udzielić Ci najlepszych porad dotyczących jego leczenia i opieki.

Istnieją jednak pewne środki zaradcze, o których usłyszysz w Internecie, od których zdecydowanie powinieneś trzymać się z daleka.

Czosnek

Czosnek i pokrewne rośliny, takie jak cebula, są toksyczne dla psów. To prawda, że ​​dawka powoduje truciznę, a małe ilości czosnku nie zaszkodzą twojemu zwierzakowi, ponieważ możesz wiedzieć, jeśli twojemu psu udało się dostać do resztek makaronu.

Jednak liczne badania laboratoryjne, w tym to , wykazały, że czosnek i tak jest nieskuteczny przeciwko pchłom.

Olejki eteryczne

Olejki eteryczne mogą wywołać chorobę u Twojego zwierzaka. Chociaż usłyszysz wiele osób zachwalających ich zalety, lepiej trzymać się z daleka.

Chociaż olejki eteryczne mogą być skuteczne przeciwko wielu owadom, nie warto ryzykować zdrowia swojego zwierzaka, aby pozbyć się pcheł, gdy dostępne są inne, mniej szkodliwe opcje.