+48 730 012 580

Czy kot odstraszy myszy w Twoim domu?

Koty to jedna z oryginalnych metod zwalczania gryzoni stosowanych przez ludzi na całym świecie. W rzeczywistości koty były cenionymi członkami załogi statków, pomagającymi kontrolować populację robactwa. Czy to oznacza, że ​​kot to dobry sposób na utrzymanie myszy z dala od domu w XXI wieku? Czytaj dalej, aby się dowiedzieć.

Czy kot odstraszy myszy?

Tak, koty mogą trzymać myszy z dala od Twojego domu! Jak powie Ci wielu właścicieli kotów, od czasu do czasu mogą nawet „podarować” Ci gryzonia. Mając to na uwadze, najpierw musisz wziąć pod uwagę wiele rzeczy:

  1. Twój kot powinien być Twoim zwierzakiem na pierwszym miejscu. Nie bierz kota tylko w celu kontroli gryzoni. Twoja kotka może wydawać się niezależna, ale jest kochającym członkiem Twojej rodziny i tak powinna być traktowana.
  2. Niektóre koty lepiej radzą sobie z polowaniem. Nie wszystkie koty są świetnymi myśliwymi. Zapytaj różnych właścicieli, a możesz usłyszeć, że samice są lepszymi myśliwymi niż samce, ponieważ muszą nauczyć swoje młode polowania. Inni powiedzą ci, że chłopcy też potrafią sobie radzić.
  3. Twój kot daje ci mysz! Czy chcesz rano zobaczyć martwą mysz? Nie, prawdopodobnie nie. Ale twój kot myśli, że daje ci wspaniały prezent. Okazuj uznanie, a nie obrzydzenie. W końcu pomaga ci utrzymać twój dom wolny od myszy.
  4. Wysterylizowany lub wykastrowany kot będzie bardziej produktywnym myśliwym. Koty, które nie są sterylizowane lub wykastrowane, mają więcej na głowie niż polowanie. Zamiast tego mogą polować na partnera!

Rozwiązania dla zielonych szkodników odstraszają gryzonie.

Czy wiesz, że myszy to jedne z najbardziej destrukcyjnych i niebezpiecznych szkodników, które mogą zaatakować Twój dom? Są znani z podgryzania przewodów i powodowania pożarów budynków. Dbaj o bezpieczeństwo swojej rodziny dzięki pomocy DDD Łódź. Nasz zespół eksterminatorów przeszedł specjalistyczne szkolenie, aby rozwiązać problemy z gryzoniami , powstrzymać je i zapobiec przyszłym inwazjom.